Hamilelik Planlama

Bebeğinizi Eğlendirmek Neler Yapmalısınız?

Bebeğinizi Eğlendirmek Birkaç İpucu

Bebekler her ne kadar neşeli olsalar da bazı durumlar da onların da keyfi olmayabiliyor. Bu durum bebeği de ebeveyni de etkiliyor ve oldukça can sıkıyor. Ancak bebek, fiziksel bir rahatsızlık duymuyorsa eğer bu durumdan yapacağınız basit çözümler sayesinde kurtulabilirsiniz.

Müzikal Sesleri Deneyin

Müzikler, düzenli ritimler sadece biz yetişkinler tarafından değil bebekler tarafından da sevilmektedir. Kendi yapacağınız kısa ritimler çocuğunuz dikkatini çekecek, hoşuna gidecektir. Tutmuş olduğunuz ritme çocuğunuz da eşlik etmeye çalışır ve bunu yaparken oldukça keyif alır. Ben bu konuda o kadar iyi değilim diyorsanız müzikli oyuncaklar da yardımınıza yetişebilir.

Yüzünüzle Eğlendirin

Yüzümüzü komik bir hale sokmak biz yetişkinlerin hoşuna gitmese de bebeklerin oldukça eğlenmesini sağlıyor. Yüzümüzü farklı şekillere ve emojiye çevirmek bebeğinizin epey eğlenmesini sağlayacaktır. Özellikle ellerle yüz kapayıp açmak gibi hareketler bebeğin son derece hoşuna gitmektedir. Yüzünüzle hareketler yaptığınız sırada komik sesler de çıkarmak çocuğun daha çok eğlenmesini de sağlayacaktır. Yani çocukla çocuk olmanız size ve bebeğinize oldukça keyifli vakitler kazandıracaktır.

Oyuncakları Tercih Edin

Oyuncaklar sayesinde bebek hem eğlenir hem de öğrenir ve deneyimler. Ayrıca oyuncaklar sayesinde çocuğunuzun dikkatini oyuncaklara vermesini sağlayabilirsiniz ve kendinize vakit ayırabilirsiniz. Sesli ya da ışıklı oyuncaklar seçerek bebeğin oyuncak ile etkileşimini arttırabilirsiniz. Bu tür oyuncaklar bebekler için inanılmaz keyifli olmaktadır.

Nesne ya da hayvan figürlü oyuncaklar dünyayı tanımasında büyük etki de edecektir. Lal Baby oyuncakları arasında bulunan hayvan figürlü pelüş oyuncaklardan alarak bebeğinizin eğlenerek öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Hiçbir zararı olmayan bu oyuncaklar sayesinde bir endişeniz de olmayacak. Çıngıraklı oyuncaklardan birisini seçerek de çok daha fazla keyif almasını da sağlayabilirsiniz.

Sevgi Gösterin

Bir bebeğin karnının doyurulup, altının temizlenmesi dışında en çok anne babasının sevgisine ihtiyacı vardır. Zaten mutlu ve huzurlu bir bebek ilk bakışta kendini belli eder. Etrafa gülücükler saçan bir bebek, anne babasından gördüğü sevgi ve ilgiye mutluluğu ile karşılık verir. Bebek doğduğu andan itibaren anne babasına bağımlı olduğundan tüm mutluluğu da onlara bağlıdır. Ancak bebeğiniz büyüdükçe duygusal ve zihinsel gelişimi açısından size büyük görevler düşer. Bebeğinizin hoşlandığı oyunlar, aktiviteler yaşına bağlı olarak değişiklik gösterir. Onunla birlikte oynamak, onunla birlikte birşeyler paylaşmak anne babanın ihmal etmemesi gereken görevi olmalıdır. Aslında onlar nelerden hoşlandıklarının sinyallerini anne babalarına gönderir

Kategoriler: Hamilelik Planlama
Bebeklerde Uykunu Önemi Nedir?
Bebeklerde En Verimli Uyku Saatleri Nelerdir?